Oferta dla przemysłu:


Laboratorium Geostatystyki

Wykonywanie analiz na potrzeby dokumentowania złóż, projektowania wyrobisk górniczych, planowania i harmonogramowania produkcji górniczej oraz oceny parametrów środowiska naturalnego.

Wybrane referencje:
Opracowanie geostatystycznego modelu zawartości miedzi i oszacowanie zasobów bilansowych, w określonych partiach złoża KGHM Polska Miedź S.A.
Współpraca w projekcie Strategie i scenariusze technologiczne zagospodarowania i wykorzystania złóż surowców skalnych, realizowanym przez konsorcjum koordynowane przez POLTEGOR Instytut Górnictwa Odkrywkowego.
Geostatystyczny model kaloryczności, zawartości popiołu i siarki w złożu węgla brunatnego KWB „Bełchatów”, na potrzeby rocznego planu eksploatacji.
Analiza i opracowanie geostatystycznego modelu wybranych parametrów jakościowych złoża węgla brunatnego KWB „TURÓW”.

Kontakt: Krzysztof Hołodnik, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Laboratorium Projektowania Kopalń i Planowania Wydobycia

Wykonywanie prac studialnych i analiz z zakresu projektowania wyrobisk górniczych, identyfikacji zasobów bilansowych z zastosowaniem algorytmów optymalizacji oraz planowanie postępu kopalni ze szczególnym uwzględnieniem kopalń odkrywkowych z ciągłymi systemem eksploatacji i transportu.
Wykonywanie niestandardowych studiów i analiz w środowisku przestrzennego modelowania i projektowania, m.in. badanie wpływu wyboru modelu transportowego kopalni odkrywkowej na jej wyniki ekonomiczne, analizy skutków wariantowych scenariuszy polityki opodatkowania emisji CO2 na wielkość zasobów węgla opłacalnych do eksploatacji, zastosowania zbiorów rozmytych oraz symulacji warunkowej w generowaniu wyrobiska docelowego kopalni odkrywkowej.

Wybrane referencje:
Opracowanie wariantowych modeli postępu kopalni odkrywkowej węgla brunatnego „Legnica” w ramach projektu badawczego „Foresight”
Modelowanie strukturalne pokładu złoża bilansowego w określonych partiach złoża KGHM Polska Miedź S.A.

Kontakt: Witold Kawalec, tel. 713206848, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.